Avaleht > Artiklid > Kuuse- ja männitooted/klorofülltooted 
Artiklid
Kuuse- ja männitooted/klorofülltooted

Millised taimed meie looduspildis ei karda suurt külma ega kõrvetavat kuumust vaid alati on rohelised? Need on mänd ja kuusk, mis omavad kõrgeimat immuunsust ilmastiku ja haiguste suhtes.
Just roheline ehk KLOROFÜLL on see värv, mis peab olema kaetud meie toiduratsioonis iga päev. Rohelised leht- ja köögiviljad annavad meile klorofülli, mis aitab taastada vere koostist(tõsta hemoglobiini), puhastada organismi jääkainetest ja tõsta vastupanu haigustele.

Klorofülltooted on eriti vajalikud medikamentoorse ravi kõrval- ja järelproduktidena kuna tõstavad ravimite kasulikku toimet ja vähendavad nende kõrvalmõjusid, samuti immuunsust tõstva profülaktilise vahendina viirushaiguste perioodil ning inimestele, kellel on vereloome ja vere koostisega vaevusi(valgeveresus, kõrge kolesterool) saavad klorofülltooteist tõhusat abi.
Teine oluline komponent, mida kuusk ja mänd annavad on VAIK. Vaigust saadud tooted(polüprenoolid) toetavad organismi taastusprotsesse raku tasandil, ehk taastavad kahjustunud rakustruktuuri, et rakkude regeneratsiooniprotsessis ka endised kahjustunud rakud suudaksid toota elujõulisi ja terveid rakke.
Vaigutoodete(polüprenoolid) baasil on saadud jagu paljude organite ja organismistruktuuride     
ulatuslikest rakukahjustustest ning suure tunnustusena maailmas on neile omistatud üle 30 rahvusvahelise patendi erinevate haiguste ravis.
Vaigutooteid võib nimetada ka vananemise vastasteks toodeteks kuna just rakkude võime toota uusi elujõulisi rakke on meie tervise ja nooruse aluseks.
Kuuse ja männi okkamassist saadud klorofüllpasta sisaldab veel suure koguse EETERLIKKE ÕLISID, mis omavad tugevat bakterite, viiruste ja seenhaiguste vastast toimet ja mille kasutusalad on nii seespidised kui ka välispidised.
Männi ja kuuse okkamassist ja vaigust tooted sobivad kõigile tervise ja elujõu taastamiseks alates alla aastastest lastest kuni eakatele elupäevade lõpuni.
Männi- ja kuusetoodete tehnoloogia on saanud aluse Läti Metsainstituudis ja tootmiseks moodustati  firma BIOLAT AS.