Avaleht > Artiklid > Ravimudast 
Artiklid
Ravimudast

Baldone 14 ha suurune ravimudamaardla asub Lätimaal 35 km kaugusel Riiast. Muda vanuseks hinnatakse 2000 aastat ja olemuselt on ta sootaimede mineralisatsioonil tekkinud mudakooslus.
Muda pumbatakse 1.5 meetri sügavuselt ja ta ei ole avatud välisele saastusele. Maardlaaluses piirkonnas on mineraalveeallikad, mis rikastavad ravimuda rohkete organismile vajalike mineraalidega.

 

 

 


Võrreldes kuulsate Kislovodski ja Surnumere mudadega on Baldone muda koostis orgaanilisem (87,5% orgaanilisi komponente) ning imendub paremini.

Esmased kirjapandud “imettegevad” tervistavad omadused Baldone ravimuda kohta olid märgitud juba Läti Hendriku Kroonikas, kus mainitakse selle piirkonna talupoegade eriliselt tugevat tervist kuna nad määrivad haigeid ja väsinud kohti mudaga ning Liivi sõdade aegseid haavatute paranemisi haavade mudaga määrimisel.

Aastatel 1795-1991 on Baldone piirkonnas tegutsenud mudaravila ja hiljem sanatoorium, seega on toodete aluseks pea 200 aastat sanatoorseid taastusravikogemusi. Raviti südame- ja veresoonkonna-, närvisüsteemi-, tugi- ja liikumissüsteemi-, naha-, hingamisteede-, ainevahetushäirete-, uroloogilisi ja günekoloogilisi ning suuõõne limaskestade haigusi.

Ravimudad on võimsateks looduslikeks faktoriteks, mis akumuleerivad bioenergeetikat, struktuuri ja intellekti arheotüüpi. Muda Ph=6.25 ja oksüdeeriv taastav potensiaal =+185, antioksüdantsed võimsused ületavad tuntud mumio omasid 9-kordselt!

Orgaanilises koostises kergelt ja raskelt lenduvad fenoolid, aminohapped, fermendid, küllastumata rasvhapped, püsivad rauaga humiinhapped, naturaalsed eeterlikud õlid, ligniidid, vitamiinid, antibiootikumide analoogid, fütohormoonid, gaasid: metaan, vesinik, väävelvesinik, süsihappegaas.
Mikroelementidest enim sisaldab: mangaani, floori, rauda, alumiiniumi, broomi, joodi, seleeni.
Baldone Sanatooriumi arstide, Läti teadlaste ja Moskva juhtivate teadus- ja meditsiiniuuringute teaduspotensiaaliga on tänaseks saanud Baldone ravimudast igale inimesele koduselt kättesaadavad ja kasutatavad tervisetooted, mille juhtlause on “SANATOORIUM SINU KODUS”.
Baldone ravimuda on patenteeritud leiutisena nimetuse all  “MUST AARE” ja tema eesmärgistatud kasutamine kuulub Baldone Tervisefondile.
Baldoni ravimuda sisaldav toodang on valmistatud rangelt teaduslikel alustel ning omab positiivset tunnustust meditsiini ja teaduslikelt asutustelt!

Kasutades Baldoni ravimuda baasil valmistatud tooteid, saame looduslike informatsiooniliste ja bioenergeetiliste jõudude võimsa laengu, mis on kogunenud sajandite jooksul ja võimaldab meil saada terveteks, tugevateks, võluvateks ja edukateks meie tegevuse kõikides sfäärides.