Avaleht > Artiklid > Uudiskiri Jaanuar 2010 
Artiklid
Uudiskiri jaanuar 2010

 

www.loodusvarad.ee Uudiskiri Jaanuar 2010

Eelmises uudiskirjas käsitlesime loodusliku rohelise klorofülli vajalikkust vere koostise uuendamiseks, puhastamiseks, veres aluselise keskkonna säilitamiseks, toksiinide ja kolesterooli väljutamiseks ja mao-seedetrakti ülehappesus- ja põletikuprotsesside, kahjulike bakterite ning parasiitide elutegevuse peatamiseks, samuti organismi rikastamiseks hapnikuga.

Tasub tutvuda Ho-Fi klorofülljoogiga www.loodusvarad.ee Kuuse-männi toodete alajaotuses.

Toitumse järgmise aspektina käsitleme toidurasvade osa meie toitumises.

Kui suurima osa päevasest toiduenergiast 55-60% peaksime saama süsivesikutena (teraviljad, seemned, pähklid, köögi-, puuviljad, marjad ja nendest valmistatud tooted) siis järgmise osakaalu

25-30% saame toidurasvadest. Need omakorda peavad jaotuma võrdselt 3 gruppi:

  1. Loomsed rasvad – (lihast, piimast, munadest, kalast ja nendest valmistatud toodetest)

  2. Rafineeritud taimsed rasvad – (praadimisõli, majonees, määrdemargariinid jne)

  3. Külmpressõlid ehk küllastamata rasvhappeid, vitamiine, mineraale sisaldavad taimsed õlid

Meie toitumises on 2 esimest tavaliselt esindatud, kuid külmpressõlid on igapäevaselt vähem kasutusel. See toitumispuudujääk seletab lahti suure südame-veresoonkonnahaiguste esinemise võrreldes rahvastega, kes neid igapäevaselt tarvitavad.

Organism vajab kõiki kolme rasvade rühma, kuid loomseid ja rafineeritud , tahkestatud-homogeniseeritud taimseid rasvu liigselt tarvitadades ladestuvad nad organismis halva kolesteroolina (ja tselluliidina) sidudes endaga kahjulikke jääkaineid-toksiine, mida organism pole suutnud väljutada. Loomsed rasvad meie kehatemperatuuril ~37 kraadi juures on enamuses tahkes olekus ja selliseks muutuvad nad ka meie organismis.

Külmpressõlid aitavad rakkude ainevahetust varustada vitamiinide ja mineraalidega, takistavad kahel esimesel rasvarühmal organismis ladestumast, samuti on abiks juba ladestunud kolesterooli lahtilahustamisel. Õlisid omastame nii sees- kui välispidiselt ja nad on ka põletikuvastase toimega.

Nii nagu looduslik klorofüll kannab ka külmpressõli elava looduse energiat kuna ei ole termiliselt töödeldud. Seemned ja pähklid, millest õlid on pressitud, on uue elu alguseks ning seetõttu ülirikkad väärtuslikest toitainetest. Loodus omakorda on arvestanud sellega, et taimed toodaks seemneid sellisel hulgal, millest jätkuks teistele elusolenditele ja oma liigi taastootmiseks.

Ja taas on klorofüllil ja külmpressõlidel peale kolesterooli väljutamise üks ühine omadus, enamus neist on aluselise koostisega. Kuna organismis jääkained-toksiinid on valdavalt happeliste ainevahetusreaktsioonide jäägid, siis külmpressõlid lagundavad ja väljutavad neid suurepäraselt.

Tänu oma koostisele on õlid tugevad immuunsüsteemi ülesehitajad.

Kokkuvõtteks võime öelda, et nii looduslik klorofüll kui ka külmpressõlid ehitavad üles, taastavad ja puhastavad meie organismi ning on parimaiks võitlejaiks vähirakkude vastu.

Viirused, bakterid ja vähirakud saavad meie organismis võimu vaid siis kui immuunsüsteem on nõrk ja rakustruktuurid toitainetega halvasti varustatud.

Meie külmpressõlide mõningatest eripäradest allpool, täistekste lugeda www.loodusvarad.ee

Maarjaohakaõli: taastab, puhastab, uuendab maksarakke, lahustab sapikive, puhastab südamevere- soonkonda kolesteroolist jne NB! Maksa ja sapi parim looduslik puhastusperiood on märts - mai!

Hikurbetin(kõrvitsa- ja astelpajuseemnete õli) ja Kõrvitsaõli: on tõhusad seedetrakti happeliste reaktsioonide vastu, neerude-kuseteede puhastajad, lahustavad neerukive, tänu kõrvitsaseemnete looduslikule hormoonile ka naistel günekoloogiliste ja meestel eesnäärmeprobleemide puhul jne.

Amaranti õli: Onkoloogiliste probleemide puhul, kiiritus- ja keemiaravi jääkide väljutamine jne

Roheline õli: Organismi puhastaja, allergikutele, nahahaigustele, -kahjustustele jne

Astelpaju ekstrakt: Seedetrakti, gün.-liste, naha ja limaskestade haavandite-põletike raviks, jne

Kibuvitsaõli: Kiirendab maomahlade, sapi- ja kaksteistsõrmiku nõrede tootmist + muud omadused

Kreekapähkli ja Seedripähkli õli: Laia spektriga ravitoimed kogu organismis ja taastusravis

Seesamiseemne õli: Hingamisteede, kopsude, bronhide, luustiku haigused ja teised

Musta köömne õli: Immuunsüsteemi ülesehitaja, bakterite ja erinevate parasiitide vastu ja palju muid kasutusalasid – võimsaim oma koostiselt, tegu on vürtsiga - India must koriander

Linaseemne õli: Üks parimaid igapäevaseid võimalusi eestimaisest valikust!

Külmpressõlid viivad tervisele! Head tervist soovides, www.loodusvarad.ee , Epp Luisk