Avaleht > Artiklid > Uudiskiri Dets.2009 
Artiklid
Uudiskiri dets.2009

 

www.loodusvarad.ee UUDISKIRI Detsember 2009.

 

Advendiaeg me mõtteis on seotud rahu ja hea ootusega.

Meediat mitte jälgides ja looduses jalutades võime seda kogeda.

Selleks, et meie keha tunneks rahu ja heaolu vajame tasakaalu.

See tasakaal, mida otsime tuleneb paljudest erinevatest osadest, kuid suurim neist on liikumise ja toitumise sümbioos.

Õige toitumine on 70% meie tervise alusest, liikumine annab sellele juurde korraliku ainevahetuse, organismi hapnikuga rikastamise ja jääkainete väljutamise.

Peatume mõnel aspektil toitumises:

  1. Värvid, mis looduses esinevad omavad kindlat tähendust nagu valgusfooriski

Tahaksin eelkõige peatuda ROHELISEL.

ROHELINE LOODUSES TÄHENDAB LIIKUMIST JA VOOLAMIST, ON TAIMEDE VERI.

Meile on roheline toit oluline vere koostise taastamiseks, hapnikuvarustuse parandamiseks, jääkainete väljutamiseks verest ja seedetraktist, organismi vedelikubalansi säilitamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks ning organismi happelis-aluseliste protsesside tasakaalustamiseks.

Iga mainitud puudujääk on mitmete organite ja organsüsteemide haiguslike nähtude algpõhjuseks.

Toitumisspetsialistid on leidnud, et tasakaalustatud toitumise juures peame sööma vähemalt 50 – 100 g rohelist leht- või köögivilja, et saada minimaalset osa 20-30 g klorofülli organismi toimimiseks. Terve täiskasvanud inimese päevane vajadus on 30-50g klorofülli päevas.

Kuidas kompenseerida seda kogust hilissügisest kevadeni?

Vastuseks on - vaatame ringi lähimas looduskoosluses!

Kuused ja männid on meie looduses aastaringselt rohelised ning on oma immuunsüsteemilt ka tugevaimad taimed, keda ohustavad väga vähesed haigused ja kahjurid.

Läti Metsainstituut on teinud kuuse ja männi klorofülli uurides palju suurepäraseid leidusid ja parim neist on, et meie organismile sobib see suurepäraselt asendama rohelise klorofülli defitsiiti. Seda teadmist on kandnud ka meie esivanemad, kellel oli kogemusi näljahädade, küüditamiste, sõdade ja raskete haiguste põdemisega pika ajaloo vältel – kõik see vana on uuesti tõestatud ja tunnustust leidnud läbi teadusuuringute.

Kui meie (Euroopa) ajaloos poleks olnud niipalju teadjameeste(naiste) ehk nõidade põletamisi ja tagakiusamisi, küllap siis oleks paljud teadmised kantud läbi inimpõlvede selliselt nagu teame seda Idamaade ja Hiina meditsiinist, kus vanad retseptid ja taimetarkused on tulnud aastatuhandete tagant ja hoitud au sees.

Kahtlemata on parim igapäevaselt süüa värsket ja puhast taimset toitu, kuid kui tuleb talvel valida väetistel, kunstvalguses ja pestitsiididega kasvatatu ja loodusest ökoloogiliste meetoditega toodetud puhta tooraine vahel, siis on looduslik klorofülltoode igati kõrgväärtuslik asendus.

Looduslik HO-FI klorofülljook on toodetud kuuse rohelisest okkamassist ja omab talle iseloomulikku vaigumaitset. Sisaldab looduslikke vitamiine, mineraale, eeterlikke õlisid ja teisi organismile olulisi toimeaineid, on aluselise reaktsiooniga. See tähendab, et vähendab meie organismi happelisi reaktsioone ja aitab võidelda nendest tekkinud tagajärgedega: mao ülehappesus, kõrvetised, maohaavad, kaksteistsõrmiksoole haavad, peensoole haavandid ja nendest tekkinud põletikulised protsessid samuti muud nendega seonduvad seedetrakti protsessid, ka happelises keskkonnas pesitsevad bakterid ja parasiidid, ning nende elutegevusest organismi ladestuvad toksiinid...

Verekoostises paranevad HO-FI klorofülljoogi toimel kõik näitajad: tõuseb hemoglobiin, langeb halb kolesterool ja veresuhkur, väljuvad toksiinid, täieneb veres vajalike mineraalide ja vitamiinide hulk. Sellega koos paraneb üldine enesetunne, suureneb elujõud, kiireneb hapnikuvarustus ja füüsiline suutlikkus, väheneb külmatunne, paraneb väline nahastruktuur ja jume.

HO-FI klorofülljook on väga mitmekülgse kasutusega, eelkõige sisemiselt kuid kuna nahk on suurim ainevahetusorgan, siis ka nahastruktuuri ja -probleeme saame sellega edukalt parandada.

See on üks meie toitumise lihtsatest tahkudest. Järgmistega jätkame juba uues UUDISKIRJAS!

Head tervist soovides: www.loodusvarad.ee, Epp Luisk