Avaleht > Artiklid > IRIDODIAGNOSTIKA 
Artiklid
Iridodiagnostika
Ajakiri Tervispluss avaldas arikli teemal IRIDODIAGNOSTIKA
Mis on iridodiagnostika?

Iridodiagnostika on silma vikerkesta järgi diagnoosimine. See on väga vana ja kiire diagnoosimeetod, mille täpsus on peaaegu alati 100 %. Võrdluseks olgu öeldud, et röntgendiagnostika ja sonograafiaga täpsus on 80%.

Nii suur täpsus saavutatakse, kui lisaks silmapildile vaadeldakse ka inimese välispidist seisundit (küüned, keel, kõrvad).

Seda diagnostikameetodit võib lugeda nö ekspressmeetodiks, kuna vaid 10-15 minutiga on võimalik saada täielik ettekujutus inimese tervislikust seisundist. Seda kõikide organsüsteemide järgi.

 

Kust on pärit?

Ajaloost on teada, et kõige esimene algallikas, kus räägiti silma järgi diagnoosimise võimalikkusest, pärineb Ungarist. Iridodiagnostika alusepanija E. R. Peczelius (sünd.1612) rõhutas, et silm pole mitte ainult hinge, vaid ka keha peegel. Ungaris jäi paraku selle meetodi kasutamine unarusse ja hiljem arendasid seda edasi idamaade arstid.

Huvitav on fakt, et Nõukogude Liidus oli see meetod laialdaselt kasutusel kinniste süsteemides nagu KGB, siseministeerium jm. Laiemale üldsusele oli see aga hoopis keelatud.

Maailmas on praegu väga palju erinevaid iridodiagnostika koolkondi. Lisaks Venemaale ka Prantsusmaal, Kanadas ja Poolas. Poolas näiteks on olemas kliinik, kus inimese tervislikku seisundit hinnatakse ainult iridodiagnostika meetodi abil. Edasine ravi toimub seal alternatiivmeditsiini meetodeid kasutades: loodusravi, homöopaatia, akupunktuur, mittetraditsioonilised massaažid jne.

 

Kuidas tehakse?

Arst valgustab silma vikerkesta spetsiaalse lambiga. Vikerkestal asetsevad sektorid nagu kellal. Iga organ või organsüsteem paikneb temale kindlaks määratud sektoris. Kui sektorist peegeldub värvi- või struktuurimuutusi, on kindel, et see elund või elundsüsteem vajab tähelepanu.

Silma vikerkest peegeldab organismis toimunud muutusi kaugelt varem, kui inimene füüsilist vaevust tundma hakkab. Diagnostika ajal märgatud väikesed muutused võivad haiguseks areneda alles mõne aja pärast, mõni kiiremini, mõni aeglasemalt. Seda mõjutavad ka elukeskkond ning inimeste igapäevaharjumused (toitumine ja eluviis üldse).

Kui teame, milline organ või organsüsteem abi vajab, saab anda soovitusi, kuidas olukorda parandada. Vastavalt sellele, kas tegu on juba väljakujunenud patoloogiaga või kergesti parandatavate muutustega, antakse inimesele nõu, mida oleks kõige parem ette võtta.

On ju teada, et elavat saab ravida ainult elavaga. Meid ümbritsevast loodusest kogutud väärtused (vitamiinid, mikroelemendid) käsikäes moodsa tehnoloogiaga suudavad inimestele pakkuda seda, mida meile praegustes rasketes ökoloogilistes tingimustes just vaja läheb. Praktika näitab, et tulemused on väga head.

 

Kellele on mõeldud?

Tegelikkuses on iridodiagnostika mõeldud kõigile inimestele. Alates väikelastest kuni rauga eani välja. Organismi seisundi läbivaatust on võimalik teha väikelastele, kes on suutelised mõnegi aja rahulikult istuma ja arstile silma vaatama.

 

Kas on inimesi, kellele meetod ei sobi?

Kuna iridodiagnostika ajal ei toimu inimorganismi läbivaatust kiirgusaparaadiga, nagu näiteks kompuuterdiagnostika, röntgendiagnostika, sonograafia jm. meditsiiniaparaatidega tehtava diagnostika puhul, võib seda meetodit pidada üheks kõige ohutumaks. See on nagu ereda päikesega peeglisse vaatamine.

Iridodiagnostika kasutamine võimaldab kergendada tunduvalt perearstide tööd. Mis kõige olulisem, inimestele saab abi anda kaugelt varem, kui haigused jõuavad välja areneda. Lõpptulemusena suudame kokku hoida nii inimeste enda kui ka meditsiinile kulutatavat aega ja raha.